Skip to main content

Täna käsitleme Venemaaga seotud erinevate inimeste poolt saadud prohveteeringuid. Rahvas on mures selle pärast, mis toimub.

Seda saadet salvestatakse 18.02.2022 ja me arvame, et pinged Ukrainaga ei puuduta Soomet. Kuid kui pinged eskaleeruvad, on Soomel ja Norral ühine piir Venemaaga. Peaksime ärkama mõistma, et tänane olukord maailmas on väga tõsine selles, mis puudutab Põhjamaid ja kogu maailma.

Vaatame nüüd prohveteeringuid ja mõtleme, et need on nägemused, mis antud inimestele hoiatuseks. Mõned neist võivad olla inimlikud, kuid osa kindlasti Jumalast. See jäägu sinu otsustada, mis on Issandast ja mis mitte.

1Kr 13:9: „Sest poolikult me tunnetame ja poolikult me ennustame…”

Ettekuulutus on mingil määral inimlik, kuna astjaks on inimene.

Jr 18:8: „… aga kui see rahvas, kelle kohta ma rääkisin, pöördub oma kurjusest, siis ma kahetsen kurja, mida ma kavatsesin temale teha.”

Jumal võib muuta olukordi nii, et prohvetlikud hoiatused ei täitu…

 

Meil on nn Stockholmi prohveteering aastast 1984, mida vaatame lühendatult. Selles on kujutatud Vene sõjameest ja tema lahinguvarustust. See on Vene piiril olev suur sõdur, kellel on Soome lipp kaenla all. Selles sõnumis esineb piiri muudatus, mis suundub Kagu-Soomest Oulusse, nii et Põhja-Soome jääks Vene valdusesse.

Peame meenutama, et Vene ja Ukraina kriis algas aastal 2014, pärast mida on tulnud hulgaliselt erinevaid hoiatusi soomlastele Venemaa ja Soome osas.

 

Messiaanlik juut Morris Sklar on saanud prohveteeringu Venemaa uuest juhist.

„Vladimir Putin valmistab teed teisele juhile, kes tõuseb Venemaal. See juht on Hesekieli raamatu 38. peatükis nimetatud Maagoog. Kuid enne seda püüab Putin vallutada tagasi teisi rahvaid, kes olid omal ajal Nõukogude Liidu satelliitriigid. Putin tagandatakse võimult ja tema asemele tuleb jultunud mees, kes püüab haarata Lähis-Ida kiire ja ootamatu vallutusega. Kuid uus juht ja rahvad koos temaga ning nende sõjaväed võidetakse, kui ta ründab Iisraeli põhja poolt, nagu Hesekieli 38 ja 39 ennustavad.”

See on Googi sõjaga seotud prohveteering. On raske näha, et see toimuks seoses praegu (18.02.22) toimuvaga, kuid olukorrad võivad muutuda ja saab näha, kuidas Googi sõda mõjutab Soome ja Norra olukorda.

 

Suundume Heli Karhuse 27.05.2016 nähtud nägemuse juurde. Venemaa teatab Soome okupeerimisest.

„Olin väsinud ja tahtsin teha uinaku. Enne uinumist nägin nägemuse ja tundsin vaimus kergelt külma tuulepuhangut nagu talvel. Nägin Lavrovi, Vene välisministrit, rääkimas televisioonis. Tema taga paremal oli Vene lipp ja vasakul Soome lipp. Küsimus oli selles, et Venemaa oli vallutanud Soome ja Lavrov selgitas, miks see oli toimunud ja kuidas inimesed peaksid mõistma olukorda ja sellesse suhtuma. Veel andis ta nõuandeid, mida tasub teha ja mida mitte ning hoiatas. Ma ei kuulnud kõnet, kuid teadsin selle sisu. Lavrov luges teksti paberilt maha.”

See on nüüd mõtlemapanev ja sooviksin, et seda kunagi ei juhtuks. Kuid nagu öeldud, me ei tea, millisest allikast oli see uni või nägemus, igal juhul on see hoiatav ja imelisel viisil konkreetne…

 

Läheme Petri K nägemuse juurde 2011. aasta sügisel.

„Issand näitas minule nägemuse sellest, kuidas telgid ja hooned olid täis inimesi, kes hüüdsid, käed üles tõstetuna: „Jeesus, Jeesus, Jeesus!” Nägin kuidas Vene armee marssis üle Soome suurel hulgal. Soome sõdureid oli selle kõrval üsna hõredalt, kes vaatasid pealt venelaste marssimist. Soome sõdurid langetasid relvad ja hakkasid tõstetud kätega hüüdma: „Jeesus! Jeesus! Jeesus!”

Venelased ei saanud teha midagi. Nad näisid olevat hirmunud ja marssisid edasi…”

Amose 3:7: „Tõesti, Issand Jumal ei tee midagi, ilmutamata oma nõu oma sulaseile prohveteile.”

 

Niilo Yli-Vainio ennustus vanaaegsetest vankritest mustade pilvede all Alajärvel 1956.

Niilo Yli-Vainio nägi nägemuse siis, kui Alajärvele ehitati koguduse hoonet ja ta ise oli 36aastane.

„Tuli ilmutuslik teadmine, sisemine nägemus, mitte avatud ilmutus ega unenägu öösel. Nägin umbes hektarisuurust viljapõldu. Seisin põllu kõrval ja soovisin hakata seda lõikama, kuid põld oli roheline. Samas pilt katkes nagu filmis ja ilmus siis uuesti.

Nüüd näis vili küpsena. Kuid kui vaatasin, nägin seal ohakaid ja orasheina. Mul oli tunne, et tuleks hakata lõikama, kuid seegi pilt kadus.

Siis tuli kolmas kord ja põld oli muutunud kuldkollaseks, nii nagu see peab olema lõikusajal. Taas pilt kadus ja ilmus neljandat korda.

Tuul tõusis idast ja tõi kaasa sünged pilved. Tulemas oli kohutav torm. Just sel ajal hakkasid liikuma vanaaegsed vankrid. Ilmusid mehed, kes tõstsid tohutu kiirusega lõigatud viljapäid vankritele. Sellega nägemus lõppes.

Olin ärkvel ja tajusin, et tuleb aeg, kus Jumala vilja kogutakse vanaaegsete meetoditega ja kiiresti süngete ohupilvede all, nii nagu algkoguduse päevil. See tähendab, et ärkamine algab hilja, siis kui vili on juba küpsenud lõikuseks ning toimub kiiresti imede, märkide ja tunnustegudega. See tähendab, et kurdile ei ole vaja hüüda, pole vaja leiutada vigureid ega nippe. Piisab, kui minna vanaaegsete vankritega. Piisab, kui kuulutada evangeeliumi Jeesusest.”

See on võimas ja kõnekas ning pean seda eriti usaldatavaks: kui oht idast kasvab, siis Soome rahvas küpseb ärkamiseks ja eestpalveks.

 

23.08.2015 nägi tuttav usuõde usaldusväärse ilmutuse.

Vene sõdur tuli Vaalimaale kontrollima Soome piiri vastupidavust ja rääkis teistele Vene sõduritele, et siit saab kergesti üle Soome. Ometi tuli Soome poolelt piirile jõulise välimusega atleet, kelle nägemisest sattusid Vene sõdurid segadusse ja paanikasse. Issand ütles oma teenijale, et tal on Soomes veel palju rahvast.

Kogen, et kui usklikud palvetavad hardalt, siis hoiab Jumal eemale Vene sõdurid ja eriti tuleks palvetada Vaalimaa piiripunkti ning soomlaste pääste ja ärkamise pärast.

 

Uskliku mehe tõsine nägemus Putinist ja Niinistöst.

„14.06.2015 tuli mulle nägemus, kuidas Sauli Niinistö sai üllatuse osaliseks Venemaa külastusel. Ta viiakse koos Putiniga sõjanäitusele, kus tutvustatakse Vene relvajõudusid. Seal antakse Niinistöle pikksilm ja ta näeb, kuidas Soome lipuga varustatud küla pommitatakse maatasa. Sellega antakse Niinistöle valik, kelle poolt ta on.”

Venemaa ootab Soomelt tagatist, et see ei liituks NATOga. Kui tagatist ei saada, siis Venemaa ei riski, vaid võtab Soome oma kontrolli alla, et NATO ei saaks kasutada Soomet Venemaa vastu…

 

Pirjo Varonen nägi selle nägemuse 28.01.2015, kui ta kõndis koju kogudusest. Ta nägi suuremõõtmelist Vene sõdurit seismas tavariietuses, peas müts viisnurgaga otsa ees, jalas mustad nahksaapad. Mõne aja pärast joonistus sõduri alla Soome, mille peal seisis sõdur ilma relvastuseta.

Vene omanike halduses on Soomes teatud maa- ja merealasid, mis on mingis mõttes ohuks kriisiolukorras.

 

Ari Ulmase nägi 2008. aastal Soome kaarti.

Musta riietunud ema kandis suure kurvastusega last süles uue kaardi suunas. Äärejooned kujutasid selgeid piire, mis suundusid Oulu juurest kaldu Kotka suunas. Kuju oli täiesti must. Lõpuks oli see ema põlvedel palves Soome lääne- ja lõunaosas.

Me kogeme rahvana midagi, mis paneb meid põlvedele palvetama…

 

Juha Saari nägi ilmutuse suvel 2008.

„Ilm oli aprillikuiselt hangedes. Olin Vene poolel, kust kulges suur järjekord inimesi üle piiri Soome poole. Seal oli erariides ja osaliselt sõjariietuses inimesi. Neil ei olnud palju kaasaskantavat kraami. Inimesed näisid väsinuna, olles liikumas järjekorras. Imestasin, miks nad ei püüdnud kala järvest, millest nad olid möödunud. Need olid põgenikud Venemaalt.”

Varemgi on saadud nägemusi turvapaiga otsijatest Venemaalt, kes ei ole armeest, vaid eraisikud. Kriisiolukorras on seegi võimalik.

 

Aastal 2000 rääkis keegi usklik, et oli käinud usuristimisel ja oli pärast seda koos teistega parkimisplatsil. Tema avatud silmade ette ilmus Soome kaart, millel piir suundus Oulust väikese kumerusega Kuopiosse ja edasi Kagu-Soomesse, Kotka-Hamina piirkonda. Talle anti soovitus rääkida sellest usklikele, kuid selle vastu ei tuntud erilist huvi peale ühe inimese. Huvitatu ütles, et see sarnaneb Stockholmi prohveteeringuga, mille olemasolust jutustaja polnud teadlik.

 

Väga tõsine on prohveteering aastast 2014.

„Nägin une, milles oli Vladimir Putin. See oli eriline selles mõttes, et ma enne seda polnud sugugi huvitatud poliitikast, kuid hakkasin seejärel huvi tundma maailma sündmuste vastu.

Putin oli unenäos jääkülm ja kalkuleeriv. Neiu püüdis teda lepitada ja panna loobuma oma plaanidest, kuid ei suutnud teda peatada. Putin vajutas lülitit ja tema käsul läksid liikvele sõjalised jõud, milleks olid soomusmasinad ja raketivägi.

Õhkkond oli ähvardav. Ma ei suutnud teda takistada. Olin nagu kinni tema asupaigas ega saanud ennast liigutada. Kogesin, et see oli Soome neiu.”

 

Meie piiridel on inglivalve. Meie 1000 km piiril Venemaaga on seismas inglid. Sellest on nägemus palvetavast emast, kes nägi ohtu tulemas ida poolt, mida takistasid inglid.

„Nägin 26.04.2014 üksi kodus palves olles Soome kaarti. Ida poolt lähenes ohtu põhjustav laine, kuid Soome piiril olid teatud vahemaa tagant väga suured inglid, kes puhusid pikkade pasunatega ja takistasid ohtu idast. Usklike eestpalved hoidsid ingleid oma kohal puhumas pasunaid.”

 

Mantta nime all esinenu nägi unenäo aastal 2014.

„Siis kui Ukraina kriis algas, näidati minule unes Soome kaarti paksu punase joonega Viiburist kuni Ouluni. Nägin kaardil teksti Pähkinansaare rahu piirid 1323. Siis oli Põhja-Soome osa Novgorodist e Venemaast.”

Soovime, et seda kunagi ei juhtuks.

Joona Isokorve prohveteering on värske, maikuust 2019.

„Nägin hommikul tähen­dusliku nägemuse kahe musta riietatud mehe ja Soome kaardiga. Mehed rääkisid, et nad on mõõtnud Euroopa maid, viimasena Soomet, nimega Finland, kaasa arvatuna. Küsimuse peale tähenduse kohta saabus kohale keskaegses riietuses sõjamees, kelle käes oli suur mõõk. Sõdur vaatas mind ja sirutas samal ajal sirpi, millest valgus verd. Ütlesin, et ei taha seda sirpi.

Sõdur vastas: „See ei ole sinu, vaid Venemaalt tulnud sirp, mis käib üle Soome viljapõldude ja maapinna. Maa on rüvetatud ja algavad rahvaste kohtumõistmised.”

Sealsamas kaks kohtumõistu inglit pidasid nõu, kuni saabus Issanda sõjavägede ingel, kes ütles: „Veel veidi aega hoian kinni, ja keelas ingleid tegevust alustamast. Te ei tohi puudutada õli, veini ega pühaõhtusöömaaja leiba.”

Kui küsisin tähendust, siis vastati: „Aeg on selleks piiritletud, samuti aeg ärkamiseks, mis on lühike.”

Siis nägin musta hobuse seljas keskaegset sõjameest, kes tõstis mõõga ja hüüdis: „Maa, maa, maa, Soomemaa, see mõõk torgatakse lõpuni.”

„Ei veel, keelas ingel, kõigeks on oma aeg, kuid varsti.”

Olin hirmunud ega suutnud öelda midagi…

Nägin veel Soome ministreid ja poliitikuid, mehed kandsid seelikuid ja naised ülikondi. Nad sõid ja jõid midagi ning jäid joobnuks, nagu oleksid olnud segi ja uimastatud. Igaühel oli mao keel ja nad liikusid maas neljakäpukil nagu loomad.

Samas astus saali mees, kes hüüdis: „Kus on Jumala mees? Kus on Jumala mees?” Ta hüüdis valuliselt korrates: „Kus on Jumala mees, kes teeb sellele hullusele lõpu?”

Saal purskas naerma ja keegi hüüdis: „Joobugem, joobugem, joo ka sina ja joobugu ka Jumala mees. Too ta siia ja siis rüvetame selle Jumala mehe ja naised, kui selliseid enam on.”

Mul kadus selle peale jõud…”

 

Soome on meie armas isamaa ja üksnes Jumal saab säilitada meie maal turvalisust.

2Aja 7:13-14: „Vaata, kui ma sulen taeva, nõnda et vihma ei saja, ja vaata, kui ma käsin rohutirtse maa paljaks süüa, või kui ma läkitan oma rahva kallale katku, ja kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa.”

Kui Soome pöördub, on Issand armuline ja Jumala rahva ülesanne on palvetada.

 

LASSE ERPIÖ

 

TV7 saates „Aikain merkit Sanassa”

https://www.tv7.fi/arkki/aikain-merkit-sanassa/venaja-profetioita_p84301/

Kommenteeri