Skip to main content

Pastor Joshua Giles, tere tulemast saatesse.

Tänan väga, et kutsusite. Mul on rõõm olla teiega.

Alustame sõjaga Ukrainas. Mida usud, et Jumal teeb ja kuhu liiguvad sündmused?

See on kaalukas küsimus. 2022. a alustasin Jumala otsimise- ja palveaega. Igal uuel aastal edastan oma kogudusele, mida kuulen, mida Jumal jagab minuga. Jumal ütles mulle uuel aastal, et näeme maailmas puhkemas sõja- ja konfliktiperioodi. Selleks ajaks ei olnud meil aimugi, mis ootab ees ja et Venemaa tungib Ukrainasse. Jumal ütles mulle, et selles kaoses saab Tema austatud ning et näeme imede ja läbimurrete aega. Jumal teatas meile, et me ei paanitseks, vaid palvetaksime, et olukord laheneks ning et vaenlase plaan nurjuks.

Joshua, tunned, et meid ootab ees puuduste ja väljakutsete periood. Mida peaks Jumala rahvas tegema, et end selleks ette valmistada?

Jällegi hea küsimus. Jumal kõneles minuga 2020. a, enne pandeemiat. Palju sellest, mida näeme praegu, rääkis Jumal mulle 2019. aastal, et meid ootavad ees puuduste ajad ning näeme paljut, mida me ei ole enne näinud. Jumal rõhutas, et me ei kaotaks lootust selle kõige keskel. Võime kasutada ette valmistamiseks Piibli tarkust, kuid samas peame uskuma ja usaldama Teda ja teadma, et Ta varustab meid ja hoolitseb igaühe vajaduste eest. Sellel ma seisan, kui näen arenguid maailmas. Olen põnevil, kuna näen, et Jumal liigub selle kõige keskel.

Pean sinult küsima, kas arvad, et kogudus on valmis selleks ajaks ning kui mitte, siis kuidas valmistuda?

Huvitav küsimus, kuna tunnen, et mitmed koguduses ei ole valmis. Usun, et paljusid võib see tabada ootamatult just palvetamatuse tõttu. Usun, et see on võimalus ja murdeline aeg Kristuse ihule pöörduda tagasi Kristuse poole ning hakata Teda enam otsima. Peame valmistuma palves.

Usun, et näeme survet ka aladel, kus kirikut on taga kiusatud. Kui loeme Apostlite tegusid, näeme, et igal korral kogudus kasvas, laienes ja paljunes just surve all. Kogudus sai võidukaks, olenemata, mis tõusis nende vastu. Usun, et me näeme samu asju täna. Saame valmistuda, kui rajame end Jumala Sõnale ja teeme kindlaks, et palvetame ning oleme Temaga ühenduses. Seeläbi me ei jää üksnes ellu, vaid õitseme ka selle kestel.

Pastor Giles, kas palvetaksid me riigi ja maailma pärast?

Absoluutselt. Tänan võimaluse eest. Isa, palume sinu juhtimist ja tarkust, ühtlasi et annaksid tarkust ja juhtimist meie juhtidele selles riigis. Palume, et tõstaksid meie riigi ümber kaitsemüüri. Issand, me palume, et saadaksid abi ning varjaksid neid, kes kannatavad Ukraina sõjas. Kata neid inimesi. Palvetame ka Kristuse ihu pärast neis riikides, kes paluvad, et Sa sekkuksid. Teame, Issand, et kui usaldame Sind, siis Sa aitad meid. Kiidame Sind võidu eest selles olukorras. Jeesuse nimel.

Suurepärane palve. Suur aitäh, et oled saates. Jumal õnnistagu sind.

Tänan kutsumast. Jumal õnnistagu teid.

 

TV7 saates „Kristliku maailma uudised”

Kommenteeri