Skip to main content

Jan: Täna soovime rääkida tervenemisest. See on valdkond, mis on meile kõigile väga oluline. Räägime sellest, sest mitmed võitlevad oma tervise pärast ja vajavad abi, vajavad imet. Me soovime aidata nii palju, kui võimalik. Teame, et Jumal on igaühe poolt ja tahab tervendada.

Joy: Palvetades selle saate eel kogesin Jumala südame tugeva kaastunde lööke igaühe suhtes. Ta näeb meid. Ta teab, et mitmed võitlevad tõsiste haiguste väljakutsetega. Paljudel on reaalselt hädaolukord.

Jan: Me saame elektronkirju igapäevaselt, millest paljud on seotud tervisega. Mõned võitlevad surmahingusega ja paluvad eestpalvet. Inimesed vajavad imet. Me oleme näinud ja kogenud palju imesid. Teame, et Jumalale on kõik võimalik ja temal on hea tahe. Seetõttu soovime sellest rääkida.

Joy: Oleme rääkinud tõotatud maast ja kui mingi piirkond meie elust on see tõotatud maa, siis on see tervis. Kuigi meil oleks palju muud, aga puuduks tervis, siis miski ei tundu mõnus. On tõde, et igaüks meist võitleb kas rohkem või vähem terviseprobleemidega.

Mäletate, kui Iisraeli rahvas oli Jumalalt saanud tõotuse tõotatud maa kohta, pidid nad ise sinna sisenema ja selle vallutama. Seetõttu on nii tähtis seda teemat uurida ja süveneda Piiblisse, mõtisk­leda ja õppida, kuidas saan vastu võtta tervise Jeesuselt.

Jan: See on ka meile valdkond, kus me võitleme vahel rohkem, vahel vähem, milles nõutakse meilt otsustavust ja järeleandmatust, samuti nagu Iisraeli rahvas vallutas tõotatud maa. Piibli järgi kulus selleks seitse aastat.

Tervenemise valdkonnas on palju valekäsitlusi, asjaolusid, mis segavad meid vastu võtmast Jumala väge tervenemiseks. Räägime sellest, sest ka meie oleme pidanud õppima aastate jooksul, kuidas see tegelikult töötab.

Joy: See puudutab kõiki Piibli tõotusi, kuna need on meile uued, ei avane need silmapilguga. Palves olles nägin nägemuse, kuidas Jeesuse süda tulvas kaastundest meie vastu.

Js 63:9 on kirjutatud: „Kõigis nende ahistustes tundis ta ahistust ja tema palge ingel päästis nad. Armastuse ja kaastunde pärast ta lunastas nad, tõstis nad üles ja kandis neid kõigil muistseil päevil.”

Selles ilmneb Jeesuse süda. Temal on kaastundlik ja halastav süda meie vastu. Lugesime, et kui meil on ahistus, tunneb ka tema ahistust. Samuti nagu isa ja ema, kelle lapsed on haiged, kogevad kitsikust.

Jan: Kui sul on lapsi, kes on haiged, tead täpselt, mida sa siis tunned. Ka meie oleme võidelnud oma laste pärast ja oma tervise pärast.

Mt 11:28 näeme samuti Jeesuse südant. Ta ütleb otse: „Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!”

Jeesus kutsub sind enese juurde. Ta ei lükka sind ära, kui sul on probleeme kas või vaimuhaigusega. Inimesed kogevad sageli häbi, kui neil on haigusi või sõltuvusi. Jumal soovib kutsuda enda juurde ja aidata. Jeesus on sama nagu Piiblis. Ta on sama eile täna ja igavesti. Tema ei muutu, siis kui meie muutume või olukorrad muutuvad.

Joy: Räägin nüüd oma tunnistuse oma tervenemise teekonnast. See on olnud tegelikult teekond. See ei juhtunud silmapilguga, et kui me tulime usku, olime äkki terved. See on olnud õppimise teekond algusest saadik.

Jan: Me ei soovi nöögata, süüdistada, alandada või hukka mõista kedagi, kes on haige isegi kui oleksid olnud haige kogu elu ja proovinud, ja midagi pole toiminud. Ära mingil juhul süüdista ennast.

Me oleme võidelnud ja jätkame võitlust. Palvetame sõprade ning enda eest ja vahel läheb nii, nagu me ei soovi minevat. Igaüks saab sellest õppida ja me oleme õppinud palju. See on väga põnev teekond, kui sellesse sukelduda. Seal leidub õppimist. Leidub ka tervenemisi, tõelist tervenemist ja püsivat tervist.

Joy: Meie pojad olid siis väikesed ja me olime saanud usklikuks kaks aastat varem ning olime nagu hullud Jeesuse järgi. Käisime koguduses ja lugesime Piiblit. Palvetasime ning olime täis teda ja nautisime imeliselt uut elu Jeesuses.

Samal ajal oli argipäev koos väikeste poistega. Oli kõrvapõletikke ja kõhulahtisust, tervisekeskuses jooksmist, antibiootikumide kuure. Mul oli rinnapõletikke seoses imetamisega, väga valulisi. See oli koos väljakutsetega ja öiste ärkvelolekutega, üks haigus teise järel.

Jan: Mul oli piimatalumatus ja kõht korrast ära.

Joy: Ma ei olnud kunagi elus kelleltki kuulnud, et Jeesus tervendab täna. Ma ei teadnud sellest midagi. Meil ei olnud selle suhtes mingeid ootusi. Me armastasime Jeesust, aga ei teadnud, et ta tervendab täna. Me ei ühendanud neid asju. Me olime tõeliselt haiged.

Jan: Me tulime usku padumetsast ega olnud meil kummalgi usukogemust ega kodust pärit usku. Kõik oli meile uus.

Kuigi me sünnime uuesti, ei muutu kõik hetkeliselt. Vaim sünnib uuesti, kuid hing ja ihu mitte. Tuleb päev, kus saame uue ihu ja vabaneme sellest nagisevast kestast.

Rm 12:2 ütleb: „Ja ärge muganduge praeguse ajaga, vaid muutuge meele uuendamise teel, et te katsuksite läbi, mis on Jumala tahtmine, mis on hea ja meelepärane ja täiuslik.”

Vana mõtteviis takistas meid kõike mõistmast.

Joy: Minul oli astma ja kassialergia, krooniline kopsuhaigus, mis põhjustas igasuguseid probleeme. Olin lugenud looduspõhisest ravist, kus tuli panna küüslauku sokkidesse ja kaela rippuma. Pidin panema kapsalehti rindadele põletiku tõttu. Romantiline, kuna olime just abiellunud. Kuid see oli kohutav. Mida kõike ei proovitud.

Jan: Mäletan.

Joy: Siis me käisime ühel koosolekul, mis oli eriline. Pastor palus, kas keegi tahab rääkida, mida Jeesus on teinud tema elus. Olime harjunud, et sellisel puhul laskub kogudusse püha vaikus ja keegi ei taha tulla. Kuid selles koguduses tekis rüselus ja lausa järjekord. Inimesed tahtsid tunnistada, mida Jeesus on teinud.

Seal oli keegi minuvanune koduperenaine, kelle ümber kaks last sagides segasid koosolekut, nagu ka meie pojad. Oli tavaline ema nimega Marjut.

Ta rääkis, kuidas oli olnud liivakastis, kus oli veel teine ema oma lastega. Teine ema oli rääkinud, kuidas tal oli kuude kaupa olnud põlv väga valus. Ta oli käinud korduvalt arsti juures ja miski polnud aidanud. Tal oli raske väi­keste lastega liikuda.

Marjut ütles naisele, et ta tunneb Jeesust. Piibel ütleb, et Jeesus Kristus on sama eile täna ja igavesti. Kui usklikud panevad käed haigete peale, siis need saavad terveks.

See oli mulle täiesti uus.

Siis Marjut laste sekeldades lihtsalt küsis, kas ta tohib palvetada. Kui naine vastas OK, siis Marjut oli pannud käe selle ema põlve peale ja sõidelnud Jeesuse nimel: valu lahku Jeesuse nimel. Ja valu lahkus. See ema oli hämmingus, kõndis liivakastis ja liigutas põlve: valu oli läinud.

See oli mulle nagu pomm langenuks kogudusse. Kuidas saab keegi öelda midagi sellist. Miks ma ei teadnud sellest varem? Miks polnud keegi rääkinud mulle midagi sellist? See ei saa olla tõde. Samas Püha Vaim minus tunnistab: „Joy, see on tõde.”

Siis meenuvad mulle piiblilood, et tervendamine oli Jeesuse üks peategevustest. Aga minu magamata ööd, ja kallis saalimine tervisekeskuse vahet, ja noore ema mure.

See oli suur asi, kui väike, minuvanune ema, mitte pastor, evangelist või prohvet, ütles, et sina võid teha sama. Sinuga saab toimuda samamoodi. Jeesus on sama.

Sellel hetkel ärkas minus selline sihikindlus, selline haakumine, et kui see on tõde, tahan selle selgeks teha. Kui Jeesus on selline, siis kuulub see mulle. Ma vajan seda ega kavatse alla anda.

Ma ei tea, kas sul on lapsi. Naine muutub, kui ta saab lapsed. Vajadus laste eest hoolitseda on suur. Lõviema ärkab, ja oled valmis tegema mida iganes nende pätakate heaks. Olen pigem ise haige, kui vaid nemad ei peaks kannatama.

Kui Jeesus pakub meile midagi sellist, kavatsen emana seda õppida. Väike hetk muutis meie elu.

Jan: See oli esimene kord, kus keegi mingis koguduses tunnistas, et tervenemine ja tervis kuuluvad meile. Sellest sai meile, nagu koged Joy häälest ja tunnetest, võitlus, siis kui saad kinni tõest ja mõistad, et see on Jumala tahe.

Näeme Piiblist, et Jeesus tervendas kõik, kes tulid tema juurde, kõik. Siis ka mina mõistsin, et pean selles uuendama oma meele, sest ma ei teadnud, kas see on Jumala tahe või mitte. Paljud meist võitlevad sellega. Kui ei teata, ei usuta ega mõisteta, mis on Jumala tahe, siis ei saa usus vastu võtta vajalikku tervenemist.

Meil algas avastusretk Piiblisse. Hakkasime kuulama jutlusi ja lugema raamatuid. Tahtsin saada selgeks, mis on tegelikult Jumala tahe. Jeesuse elust näeme, kuidas ta alati tervendas kõik haiged. Hb 10:7 öeldakse: „Siis ma ütlesin: Vaata, ma tulen – rullraamatusse on minust kirjutatud – tegema sinu tahtmist, oh Jumal!”

Jeesus tuli tegema Jumala tahtmist, mis ilmnes selles, et ta tervendas alati kõik haiged, kõik, alati. Nüüd me teame, et see on võitluse valdkond ja meil on selline järeleandmatus. Kuna näeme, kuidas sõna ütleb, ega näe seda enda ümber tegelikult, siis on see võitlus.

Joy: Lk 11:9 Amplified tõlkes: „Nii ka mina ütlen teile, ütles Jeesus: anudes anuge, siis teile antakse, otsides otsige, siis te leiate, koputades koputage, siis teile avatakse.”

Meie elus hakkas toimuma imesid. Jeesus hakkas tegut­sema alates sellest päevast. Alguses üks haigus: lapse kõrvapõletik öösel. Võitlesin palves kogu öö ja mõtlesin, et lähen hommikul arsti juurde, kuna tuleb olla vastutustundlik. Umbes kell viis öösel tegi Jeesus ime ja tervendas Niro kõrvapõletikust.

Siis järgnes Mattiasega, kellega olime arsti juures. Arst vaatas talle kõrva ja ütles, et seal on kõrvapõletik. Pärast arsti juures käimist ooteruumis, kui Mattias oli minu süles, palvetasin ja palusin nii nagu oskasin: „Jeesus, Jeesus, Jeesus…” Ei teadnud kuidas, kuid hoidsin sellest kinni.

Jeesus puudutas Mattiast ja ma teadsin, et ta on terve. Siis Püha Vaim ütles, kuigi ma ei osanud siis isegi kuulata Issandat: „Mine ennast näitama arstile.”

Seal oli arsti assistent. Arsti juurde ma pääsenud, kuna seal oli juba järgmine patsient. Abiline vaatas lapse mõlemat kõrva ega näinud kõrvapõletikku. Ütlesin, et vaadaku uuesti, sest arst just ütles, et seal on põletik. Ta vaatas veelkord ja seda ei olnud.

Siis üks kõhulahtisus, ja siis naabri raskekujuline bronhiit. Minu kassiallergia kadus ja sellest alates on meil alati kassid, juba kolmkümmend aastat. Minu krooniline kopsupõletik: käin iga viie aasta tagant kontrollis ja see peab minema hullemaks. Kuid kogu aeg on mu kopsud puhtad. Grippi on olnud sadu kordi.

Jan: Piimaallergia, kõhuhädad. Mina mäletan üsna varsti pärast seda, kuidas olin toidukaupluses järjekorras ja müüja lonkas. Ma palvetasin tema eest ja ta tervenes sealsamas.

Kõik need imed julgustasid meid, kuid see ei olnud ühe õhtu lugu, vaid võitlus. Tahame julgustada teid, kuna oleme õppinud ühte ja teist. Seesama tervendav Jeesus on ka sinu Issand, kes tahab tervendada ka sind, kuna ta on meie arst.

Tänu Jeesus, et oled seesama eile täna ja igavesti. Sina oled meie arst. Täna täname selle eest, mida Sa tegid Kolgatal, kandes kõik meie patud ja sinu haavade läbi oleme me terveks saanud. Sinu nime väe ja meelevallaga me kuulutame tervist igasse haigesse ihusse just nüüd. Kuulutame igaühe üle Sinu nime, Jeesus, vabadust ja tervist igasse ihusse. Me kuulutame ja käsime iga valu, haigust ja põletikku lahkuda Jeesuse nimel. Täielik vabadus igaühele just nüüd. Tänu Issand, et tegutsed samal viisil, Sinu nimes on vägi ja meelevald tervendada iga haigust.

Joy: Täname Issand, et Sa oled tõusnud surnuist, oled elav ja sama, oled nagu armastav isa ja ema, Su süda on täis kaastunnet ja soovi meid tervendada. Saame teha koos nagu Marjut. Võid ise panna oma käe haige koha peale. Teema sama, mida Jeesus tegi ja panema Janiga käed sinu peale, kuuletudes Jeesuse käsule. Halleluuja! Me sõitleme iga haiget põlve. Tänu, et puudutad oma väega iga vaatajat pealaest varvasteni. Iga haigus, Jeesuse nimel, sa lahkud.

Jan: Tänu, et haiguse nimel ei ole tähendust, kuna Sinu nimi, Jeesus, on suurem kõigest. Tänu et sellel ei ole vahet, igasugune hirm, vaimuhaigused taganevad, rahu igasse mõistusesse ja igasse hinge just nüüd. Iga segav vaimuvald, me seome sinu just nüüd ja lahkugu see Jeesuse nimel. Vabasta iga meel just nüüd Jeesuse nimel. Rahu ja vabadust igaühele.

Joy: Me kuulutame koos kõigi jutlustajate ja palvesaadetega Jeesuse nimel: tõuse tema nimes ja ole terve.

Jan: Aamen, ega loobuta.

Joy: Me jätkame kuni lõpuni.

Jan: Pea meeles, et Jumal on armastus.

JAN ja JOY

CEDERCREUTZ

TV7 saates

Jumala puhuu”

Kommenteeri